Opis produktu

Kawiarnia – Galeria Jaśminowa

Poznaj Kawiarnię – Galerię Jaśminową

Położona w wąwozach, najpiękniejszej okolicy Nałęczowa kawiarnia Jaśminowa oferuje nastrojowe wnętrze, nawiązujące do dziewiętnastowiecznej atmosfery uzdrowiska, oraz piękne o każdej porze roku otoczenie wąwozów, które latem można podziwiać z tarasu, zimą przez okna werandy. Tu gość może oderwać się od osaczającej go codzienności, oddać zadumie, marzeniom, konwersacji. Wejście dolne od ul. Chmielewskiego 1b, górne od ul Klonowej 7.

Kawiarnia Jaśminowa proponuje swoim gościom specjalności nałęczowskie: bukiet tradycyjnych nalewek nałęczowskich, kajmak według recepty Babci Frani, który dużym i małym przywołuje smaki dzieciństwa. Ponadto znakomite kawy, pyszna gorąca czekolada, w wersji nałęczowskiej gorzka ze śliwką i gama herbat chińskich, indyjskich, japońskich, ziołowych oraz ze świeżymi ziołami (w sezonie).

Atrakcją Jaśminowej jest jedyna w swoim rodzaju galeria plenerowa. Na zboczu wąwozu, wśród starodrzewu, wkomponowane w rzeźbę terenu obiekty dopełniają scenerii. Galeria prezentuje fotografie artystyczne i grafiki. Trwająca przez okrągły rok wystawa daje możliwość doznań w słońcu, deszczu i śniegu, przyprawionych wonią zawilców lub zeschłych liści, z akompaniamentem stuku dzięcioła lub szumu deszczu.
Aktualnie, do kwietnia 2016 roku, prezentowana jest dziewiąta wystawa plenerowa. Są to fotografie Ignacego Skwarcana, inspirowane „Sklepami cynamonowymi” Bruno Szulca, monochromatyczne, na pleksi. Półprzezroczysta struktura pozwala na przechwycenie przez prezentowane obiekty kolorystyki otoczenia, seledynowej wiosną, butelkowej latem, złotych odcieni jesienią, bieli zimą. Wystawę można zwiedzać w godzinach otwarcia kawiarni.

Galeria Kawiarni Jaśminowa